دليل تركيا
دليل الشركات - أخبار تركيا - سياحة وسفر - فرص عمل - العلاج والتجميل

Tarkan Acımayacak

Turkish Songs

514

Tarkan Acımayacak

Gel gel gel güzelim
Gel gel acımayacak
Gel gel gel güzelim
Gel hiç acımayacakGece çıkmak dans etmek istermiş, kendisi
Gözü yükseklerde ama bir o kadar masum
Ne yaparsın, nereye kadar kaçarsın?
Kız ilik gibi ne dese boynum kıldan ince

Şansım varsa ben ona talibim
Bir gel dese kapının önündeyim

Şansım varsa ben ona talibim
Bir gel dese kapının önündeyim

Yalvarmak mı gerekiyor?
Diz çökmek mi gerekiyor?
Sen iste ben bekliyorum
Listeme de ekliyorum

Gel gel gel güzelim
Gel gel acımayacak
Gel gel gel güzelim
Gel hiç acımayacak

Kalk gel gel gel güzelim
Gel gel acımayacak
Gel gel gel güzelim
Gel hiç acımayacak
Kalbin ah kalbin

Yalvarmak mı gerekiyor?
Diz çökmek mi gerekiyor?
Sen iste ben bekliyorum
Listeme de ekliyorum

Gel gel gel güzelim
Gel gel acımayacak
Gel gel gel güzelim
Gel hiç acımayacak

Kalk gel gel gel güzelim
Gel gel acımayacak
Gel gel gel güzelim
Söz hiç acımayacak
Kalbin ah kalbin

Şansım varsa ben ona talibim
Bir gel dese kapının önündeyim

Şansım varsa ben ona talibim
Bir gel dese kapının önündeyim

Gel gel gel güzelim
Gel gel acımayacak
Gel gel gel güzelim
Gel hiç acımayacak

Kalk gel gel gel güzelim
Gel gel acımayacak
Gel gel gel güzelim
Söz hiç acımayacak

Gel gel gel güzelim
Gel gel acımayacak
Gel gel gel güzelim
Gel hiç acımayacak

Kalk gel gel gel güzelim
Gel gel acımayacak
Gel gel gel güzelim
Gel hiç acımayacak
Tarkan’ın Çekimlerinin Kamera Arkası

 basına röportaj vermeyen Tarkan, bu sessizliğini Elle dergisinin aralık sayısı için bozdu. Elle de 11 yıllık yayın tarihinde ilk kez bir erkek yıldızı kapağına taşıma kararı aldı. Bu özel fotoğraf çekimini ünlü fotoğrafçı David Burton gerçekleştirdi. İşte Tarkan’ın İsveçli model Faye Vrethem’le gerçekleştirdiği özel çekimin perde arkası.Megastar Tarkan’ı Tarkan yapan 12 şarkı

İşte megastar Tarkan’ı Tarkan yapan 12 şarkı..

Kıl Oldum Abi (1992) 

Kendine gel kendine
Dön de bir bak hâline
Aynalara küsmüşsün
Kıl oldum abi!

Tarkan, ilk albümü “Yine Sensiz”deki şarkıları hiçbir zaman sahiplenmese de, yine de ‘Kıl Oldum Abi’ onu tanıdığımız şarkı olduğu için Tarkan diskografisinde ayrı bir yere sahip. Tarkan’ın 1992 yılı sonunda İstanbul Plak tarafından yayınlanan ilk albümünde üç şarkıya (‘Kimdi’, ‘Vazgeçemem’, ‘Yine Sensiz’) söz yazdı. Geri kalan şarkılar, ilk menajeri Alpay Aydın’a aitti. Yabancı şarkılardan adaptasyon yapılan pek çok şarkının yanında, ‘Kıl Oldum Abi’ dönemin jargonunu yansıtan, sempatik bir şarkıydı. Onu 90’larda Yonca Evcimik’le birlikte pop müziğin öncüsü haline getiren bu şarkı sayesinde Tarkan’ın ilk albümü 1 milyon civarında bir satış başarısı göstermişti.Hepsi Senin Mi (1994) 

Başkası olma, kendin ol
Böyle çok daha güzelsin
Ya gel bana sahici sahici
Ya da anca gidersin 

Tarkan, Türkiye’nin en dikkat çekici popstarlarından biri olduğunu 1994 yılında yayınladığı “Aacayipsin” albümüyle kanıtlayacaktı. Artık pop’un Kraliçesi Sezen Aksu’nun da sihirli dokunuşu vardı, bu albümde. ‘Hepsi Senin Mi?’ bir Sezen Aksu şarkısıydı. Tarkan kareli pantolonundan kurtulmuş, beyaz bir gömlek içinde siyah beyaz seksi bir kliple gündeme oturmuştu. “Aacayipsin”de Ozan Çolakoğlu, Ümit Sayın, Rıza Erekli gibi yetenekli müzik insanları yer alıyordu. ‘Biz Nereye’, ‘Seviş Benimle’, ‘Unutmamalı’, ‘Dön Bebeğim’ gibi şarkılar da bu albümle birlikte Tarkan klasikleri içindeki yerini aldı. Ama yine de, ‘Hepsi Senin Mi?’nin çok ayrı bir yeri vardı. Bu şarkıda “Ben bir seks sembolüyüm.” diyordu, Tarkan adeta. Diğer pop starlardan onu ayıran şey vahşi ve çılgın olmasıydı. ‘Şıkıdım’ adıyla da bilinen bu şarkının pek çok versiyonu oldu. 1999’da bu isimle Belçika, Fransa, İsviçre, Almanya listelerine girdi.Kış Güneşi (1994) 

Yanlış zaman, yanlış insan
Tutunmak imkansız
Bıktım yamalı sevdalardan
Yanlış bahar
Kış güneşi
Yoruldum her bulduğumda kaybetmekten seni
Kıyamete kadar kapattım kalbimi

Gözlerimizi sepyaya doyuran klibiyle hafızalarımızdan asla silemeyeceğimiz bir şarkı ‘Kış Güneşi’. Sözleri Yıldız Tilbe imzalı olan bu şarkının önce daha alaturka tınılarla kaydedildiğini biliyor muydunuz? Ancak Ozan Çolakoğlu, albümün vizyonuna uymadığı gerekçesiyle bu versiyonu rafa kaldırarak bugünkü halini Tarkan’a dinletmiş ve Tarkan bu versiyonu albüme almaya karar vermiş. Türkçe pop tarihinin gelmiş geçmiş en iyi şarkılarından biri olarak kabul edilen ‘Kış Güneşi’ için Tarkan’ın da imza şarkılarından biri diyebiliriz. Zira, bugüne kadar pek çok sanatçı tarafından coverlanmasına rağmen, ‘Kış Güneşi’ni Tarkan’dan daha iyi söyleyebilen biri çıkmadı.Şımarık (1997) 

Seni gidi fındıkkıran
Yılanı deliğinden çıkaran
Kaderim püsküllü belam
Yakalarsam muck muck! 

1997 yılında kendi plak şirketi Hitt Müzik’i kuran Tarkan’ın ‘Şımarık’ı bir Sezen Aksu ve Tarkanişbirliğiydi. Meşhur öpücükleriyle hayranlarını çıldırtan Tarkan, bu şarkıyla 1998’de Avrupa müzik listelerine de girdi ve dünya starı olma yolunda ilk adımlarını attı. “Ölürüm Sana”albümünde Ozan Çolakoğlu, Turgut Berkesgibi usta isimlerle çalışan Tarkan’ın bu albümü 3 milyondan fazla sattı. ‘Şımarık’a Marsilya’da çekilen ikinci klip MTV ve MCM gibi müzik kanallarında gösterildi. Altın plak alan şarkı, Tarkan’a 1999 yılında Dünya Müzik Ödülleri’nde “En Çok Satan Orta Doğulu Şarkıcı” ödülü getirdi. ‘Şımarık’ı 2002 yılında Holly Valance da ‘Kiss Kiss’ adıyla söyledi. ‘Şımarık’ bugün de 67 milyon dinlenmeyle Spotify’da en çok dinlenen Tarkan şarkısı. Bu şarkı, Tarkan’ı “megastar” yapan şarkı.Ölürüm Sana 

O da benim gibi gözü kara belli
Serserim deli dolu terelelli
Bu aşk bizi yola getirmeli
Ölürüm sana
Ölürüm sana ölürüm şşşt zilli

Tarkan’ın en iyi albümlerinden biri olarak kabul edilen üçüncü albümüne de ismini veren ‘Ölürüm Sana’nın klibi New York’ta çekilmiş ve cesur sahneleriyle akıllarda yer etmişti. Daha rock ve elektronik bir sound’un pop sound’una yedirildiği bu albümde ‘İkimizin Yerine’, ‘Kır Zincirlerini’, ‘İnci Tanem’ gibi şarkılar vardı. Ama söz ve müziği Tarkan’a ait olan ‘Ölürüm Sana’ gerçek bir mücevherdi. ‘Ölürüm Sana’yı kasette, CD’de, mp3 çalarlarımızda ve Spotify’da dinlemeye devam ediyoruz. İşte öyle zamansız bir şarkı… Kuzu Kuzu (2001) 

İşte kuzu kuzu geldim
Dilediğince kapandım dizlerine
Bu kez gururumu ateşe verdim
Yaktım da geldim

Takvimler 2001 yılının mayıs ayını gösterdiğinde Tarkan yeni albümü “Karma” için hazırlıklarını sürdürüyordu. Bu kez, albümden bir tekliyi önden yayınladı. ‘Kuzu Kuzu’, Tarkan’ın zilleri takıp İspanyol paçalarıyla kumları savurduğu ikonik bir klip oldu. Klibinin yönetmeni, dönemin en popüler kliplerini çeken Metin Arolat’tan başkası değildi. Klip, Madonna’nın ‘Don’t Tell Me’ dönemine de çok benzetildi. ‘Kuzu Kuzu’ teklisi aynı zamanda Türkiye’de en hızlı satan tekli oldu ve 500 bin gibi bir satış rakamı elde etti. Yeni yeni “single” ile tanışan Türkçe pop dünyası için ‘Kuzu Kuzu’ bir milat oldu.Hüp (2001) 

El üstünde tutarım seni
Dizimde uyuturum seni
Kalbimin sarayları senin
Ben seni yaşatırım seni
Tut kolumdan çek götür beni
Hüüüp diye içine çek beni

Tarkan’ın bir süre Nazan Öncel’in muhteşem kalemine emanet olduğu dönemdeki en dikkat çekici şarkılarından biri ‘Hüp’. Ferzan Özpetekimzalı kısa film tadındaki klibi nasıl unutabiliriz ki? Sinemis Candemir’in başrolde olduğu klipte Serra Yılmaz gibi aktrisleri de izliyoruz. Öldükten sonra bile sevgilisinin yanında olan bir adamı canlandıran Tarkan, bu klipteki öpüşme sahnesiyle de yine gündeme oturmuştu. ‘Hüp’ aynı zamanda Tarkan’ın gündelik sözcükleri ve ünlemleri şarkılarıyla ne kadar uyumlu olarak seslendirebildiğinin de bir kanıtı… Ama her şeyin öncesinde ‘Hüp’, Tarkan’ın müzik kariyerinde şarkılarına olduğu kadar videolarına da ne kadar özen gösterdiğinin bir kanıtı.Dudu (2003) 

Çiçek gibi tazecik
Kıymetli bi tanecik
Ana sütü gibi tertemiz
Dudu dudu dilleri
Lıkır lıkır içmeli
Gözleri derya deniz

Tarkan’ın ilk EP’si 2003 yılında yayınlanan Dudu. Nazan Öncel’le olan işbirliği devam eden Tarkan, bu EP’de ‘Gülümse Kaderine’, ‘Bu Şarkılar da Olmasa’ gibi şarkıların yanı sıra Aşık Veysel’in ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ını da söylemişti. ‘Dudu’nun o yıllarda bizi esir alan klibinde ise model ve oyuncu Zeynep Beşerler’le tanıştık. Şarkıyı 2004 yılında Halid Beslic ve Alka Vuica da “ŽIVOT JE BOSNA (Hayat Bosnadır)” adıyla yorumlamıştı. Tarkan’ın gerçekten de bir dünya starı olduğunu ‘Dudu’yla bir kez daha anlıyoruz.Öp (2010)

Ben o şelale saçlara
O ay o hilal kaşlara
O süzme bal dudaklara
Öp öp öp öp doyamadım

Tarkan’ın birkaç başarısız İngilizce tekli denemesinden sonra özüne döndüğü “Adımı Kalbine Yaz” albümü, sanatçının hayranları tarafından coşkuyla karşılanmıştı. ‘Öp’ de tam anlamıyla bir “Tarkan ve Sezen Aksu geri döndü!” şarkısıydı. “Geç oldu temiz oldu geçmişimin karması” diyerek de Tarkan sanki, birkaç yıl önceki çalışmalarıyla yüzleşiyordu. Kendi hayatından kesitleri izlediğimiz ‘Öp’ klibi de 10 ayrı mekanda çekilmiş ve klipte 130’dan fazla insan rol almıştı. “Adımı Kalbine Yaz”içinde Aysel Gürel’in son şarkısı ‘Sevdanın Son Vuruşu’, ‘İşim Olmaz’, ‘Acımayacak’ gibi birbirinden başarılı şarkılar vardı. ‘Öp’ demek eski Tarkan demekti. Başarısızlığa teslim olmamıştı. Çünkü Tarkan, hayranlarının da deyimiyle “bu ülkenin anti depresanıydı”.Aşk Gitti Bizden (2012) 

Önce sen, sonra ben
Kaydık yıldız gibi gökyüzünden
Bir türlü tutturamadık
Ve aşk gitti bizden

Tarkan, yıllarca birlikte çalıştığı Ozan Çolakoğlu’nun albümü için 2012’nin haziran ayında ‘Aşk Gitti Bizden’ teklisini yayınladı. Bu şarkı; Tarkan’ın müzikal anlamda tamamen elektronikle kolkola girmekten çekinmemesi ve tıpkı ‘Biz Nereye’deki gibi daha sert, daha vurucu bir vokal tekniği kullanması açısından önemli. Yani gerçek anlamda risk alarak bu şarkıda “Oynak ve kıvrak bir şarkı olmadan da kendimi dinletirim” diyor, Tarkan. ‘Aşk Gitti Bizden’in söz ve müziğinde yine kendi imzası var. Şarkı bu anlamda, Tarkan’ın şarkı yazarlığında da yıllar içinde nasıl bir ilerleme kaydettiğinin de bir göstergesi.Yolla (2017) 

Yolla yolla kaderim yolla
Acıları bana yolla
Ne de olsa
Dert babasıyım ya ben

Biricik megastar’ımızın olgunluk döneminde ortaya çıkan ‘Yolla’ şarkısı, Tarkan’ın 2017’de yayınlanan son albümü 10’da yer alıyor. Sözleri kendisine, müziği Ozan Çolakoğlu’na ait olan ‘Yolla’ çok sevildi ve klipten görüntüler sosyal medyada “meme” olarak da viralleşti. Tam anlamıyla yaz aylarına ait bir şarkı olan ‘Yolla’ dışında 10 albümünde ‘Çok Ağladım’, ‘Kedi Gibi’, ‘Çay Simit’ gibi şarkılar da beğenildi. Tarkan, 2016 yılında hayatını birleştirdiği eşi Pınar Dilek’le olan düğün gününü de ‘Beni Çok Sev’ şarkısı eşliğinde hayranlarıyla paylaştı. Bugün Tarkan, sosyal medyada bol bol çiçek ve güzel sözler paylaşan, 50 yaşında bir kız babası. Ama sahne dendi mi içinden yine bambaşka bir insan çıkıyor… Ne yaparsa yapsın ona olan sevgimiz baki kalacak. Çünkü o, bizim megastarımız!Bir Oluruz Yolunda (2002) 

Arar buluruz izini
Bilirsin zır deliyiz biz
Hem yazında hem kışında nerde olsan seninleyiz
Bir oluruz yolunda
Haydi bastır gönüller coşsun
O kupalar sana helal
Al gel de buralar bayram olsun

Milli Takımımızın bugüne kadar en sevilen marşını Tarkan yaptı desek abartmış olmayız. 2002 yılında yayınlanan şarkı, Tarkan’ın ‘Taş’ şarkısından uyarlanmıştı. 2002 FIFA Dünya Kupası’nda Türkiye’ye destek olmak için yayınlanan şarkı, her dinlediğimizde yüzümüze bir gülümseme konduruyor. Kesinlikle gaza getirme özelliği bulunan bu şarkının sonundaki davul zurna solosu da gönül tellerini titretiyor.


التعليقات مغلقة، ولكن تركبكس وبينغبكس مفتوحة.

محادثة واتسأب مباشرة
هل تريد المساعدة؟
مرحباً ...
هل تريد المساعدة؟
تواصل معنا مباشرة عبر الواتسأب.